Dronfest 2019

Rubrika

První červnový víkend se Dronfest poprvé odehrál jinde než v areálu DEPO2015 v Plzni, jen o kousek. Festival jsme přesunuli do nově zrekonstruovaného areálu v Cukrovarské ulici.

Výstava dronů, FPV závody, přednášky letecké ukázky a nabitý doprovodný program pro všechny – to vše si užívaly tisíce návštěvníků z různých koutů Čech, ale také ze zahraniční. Na Dronfestu 2019 jste se mohli potkat třeba s návštěvníky z daleké Austrálie, nebo Jižní Koreji.

Vždycky se snažíme naslouchat a proto jsme do programu zařadili nabitý blok cestovatelských přednášek. Neuvěřitelné záběry a poutavá přednáška uznávaného fotografa a vědce Petra Jana Juračky, dechberoucí záběry sympatického Ostraváka Radima Kolibíka, putování s trabanty očima Vojtěcha Duchoslava, nahlédnutí do zákulisí filmového natáčení s Antonínem Procházkou ml., parkour, cestování a drony ve spojení s projektem JUMP N TRAVEL.

Samozřejmě nemohla chybět premiéra nového antikolizního dronu ELIOS 2, který se na Dronfestu představil jako na jedné z prvních akcí v Evropě.