Dronfest 2020

Rubrika

Z důvodu aktuální situace bude Dronfest 2020 zrušen a proběhne znovu v roce 2021. Budeme se na Vás těšit.

Jako Správa Informačních Technologií připravujeme v pořadí již pátý ročník největšího festivalu bezpilotního létání v České republice. Příznivci dronů si letos přijdou na své 30. a 31. května. Nabitý program, ve kterém nebude chybět veletrh dronů, přednášky, letecké ukázky nebo závody v FPV létání, na ně bude čekat v městském technologickém parku v Cukrovarské ulici. Akce je určená pro širokou veřejnost a vstupné je tak jako v minulých letech zdarma.

Dronfest je jednoznačně akce, která západočeskou metropoli odlišuje od ostatních měst v republice, nikde jinde podobný festival nenajdete. Plzeň je město dronů a Dronfest se stal skvělou příležitostí ukázat nejnovější trendy v tomto dynamicky se rozvíjejícím průmyslu.

Také letos zachováváme oblíbené body programu, tedy veletrh dronů, přednášky, letecké ukázky a závody v FPV létání. Každoročně se snažíme sbírat ohlasy diváků a zařazujeme do programu takové vstupy, o které byl největší zájem nebo které by si lidé přáli do budoucna vidět. Letos tak například posilujeme přednášky na téma cestování s drony. Kromě jiného vystoupí Lukáš Socha z projektu Zikmund 100 – po stopách Zikmunda a Hanzelky, mladý záchranář na cestách Marek Balicki nebo inspirativní Matouš Vinš, autor Travel Bible. Chybět nebudou ani přednášky zaměřené na legislativu spojenou s drony, která je vyhledávaným tématem.

Novinka se týká i FPV závodů s malými velmi rychlými drony, které se uskuteční v jediné městské FPV aréně v České republice. Na exhibici budeme tak jako v minulých letech spolupracovat se společností Rotorama, jež zaštítí organizaci atraktivního soutěžního klání. Letos jsme se rozhodli, že možnost registrace rozšíříme i pro zahraniční účastníky, takže by závody mohly dostat opět nový rozměr.

V současnosti jsou potvrzené tři desítky vystavovatelů, odborníků z řad výrobců a prodejců dronů, zástupců akademické sféry či různých zájmových uskupení.

Součástí Dronfestu je každoročně také oblíbená soutěž FotkaFilm. V ní soutěží lidé, kteří pomocí dronů umí pořizovat zajímavé snímky – fotografie a videa. Na nejlepší pak čekají hodnotné ceny. Přihlásit se může kdokoliv, jedinou podmínkou je, že nesmí být profesionálním pilotem. Registrace do soutěže je možná až do 20. dubna, a to na webových stránkách www.dronfest.cz. Zde se budou také objevovat novinky týkající se programu, případně mohou zájemci sledovat facebookový profil Dronfest Plzeň nebo instagram dronfest_plzen.