Dronfest

Rubrika

Pořádáme největší festival v České republice, zaměřený na drony. První ročník Dronfestu proběhl v roce 2016 a opakuje se od té doby pravidelně každý rok. Součástí festivalu jsou FPV závody (létá se v jediné městské FPV aréně v ČR) a veletrh provozovatelů, výrobců, prodejců dronů.

Pro rok 2019 připravujeme změnu konceptu této akce, kdy se „rozdělí“ na

a) Dronfest proběhne v tradičním termínu prvního víkendu v červnu. Součástí budou FPV závody (spolupořadatel Rotorama), přednášky Petr Jan Juračka (cestovatel), Gail Orenstain (americká novinářka), Emmanuel Previnaire (držitel Oskarů a ceny Emmy) a další. Veletrh dronů (poskytovatelé služeb, prodejci, výrobci – letové ukázky). Akce proběhne v areálu FPV arény. Součástí festivalu bude jako vždy doprovodný program (soutěže, ukázky, občerstvení,..)

b) Dronedge veletrh zaměřený na výrobce UAV a jejich příslušenství (Lidary, hyperspektrální, multispektrální kamery, kamery s vysokým rozlišením, atd.), provozovatele leteckých prací a jejich potenciální zákazníky. Součástí veletrhu bude odborná konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl, na které otevřou oblasti legislativy, využití této techniky v průmyslu, představí se vývojové koncepty, atd.. Samozřejmostí pak bude networking pro navázání spolupráce. Termín akce 10/2019. Periodicita 1x rok.

video:

Dronfest 2018

Gail Orenstain