Naše práce pro Hasiče, Policii

Rubrika

Za několik let kdy pravidelně létáme pro PČR, HZS jsme otestovali nespočet letových scénářů. Mezi standardní dnes patří:

  • Podpora při cvičeních Policie, Hasičů, kde poskytujeme obraz (přehledová situace, záběry konkrétních míst, atd.) pro velitele zásahu, velící důstojníky. Specialitou je pak průzkum ve vnitřních protorech s antikolizním dronem ELIOS. Součástí je schopnost stremingu obrazu do štábního vozu, nebo na tablety, mobily velících důstojníků. Zpoždění stremu je maximálně 0,5 vteřiny, což zaručuje schopnost rozhodování a reakce v reálné čase.
  • Vyhledávání pohřešovaných osob (kombinace RGB a termálních kamer, detekce teplotních anomálií)
  • Podpora kriminální policie (detekce stop v nepřístupných prostorech s využitím antikolizního dronu ELIOS)
  • Ostré lety pro velitele zásahu (kdy nelze zajistit předchozí povolení letu od ÚCL) spojené s případy požáru, zřícení budovy, pádu leteckého dopravního prostředku
  • Podpora Pořádkové Policie při fotbalových zápasech (první liga, liga mistrů) FC Viktoria Plzeň v úrovni letecké podpory u stadionu, pozemní podpory (obraz snímaný policistou naším vybavením) s následným sreamingem do velícího střediska a velitelům jednotek na jejich mobilní zařízení.

Video o podpoře složek IZS

Video Support for Search and Rescue units