Flyability ELIOS 1

Patentově chráněný dron švýcarského výrobce Flyability. Jde o unikátní bezpilotní letadlo určené pro lety uvnitř budov, technologických celků, nebo tam, kde hrozí srážka letícího dronu s kontrolovaným objektem (mosty, konstrukce, stožáry). Speciální antikolizní systém (ochranný rám) dokáže odolat srážce až do rychlosti 26 km/h. Na palubě pak nese FHD kameru s možností dálkového nastavení (ISO a světelnost), termokameru FLIR 160 x 120 px, přísvitová LED.

Produktová brožura PDF

Oficiální video výrobce

Mám zájem o koupi UAV

Letové režimy

Manuální, držení výšky (altitude hold), sport. Možnost přepínání mezy režimy za letu. Automatické přistání při nízkém napětí, nebo ztrátě signálu RC.

Ovladač

DJI Lightbridge 2, váha 810 g, výstupní porty HDMI, SDI, USB). Ovládání nesené výstroje a UAV. Lze rozšířit o druhý ovladač pro operátora.

Flyability inspektor

Aplikace (WIN 7,8,10 32 a 64bit) pro zpracování palubních záznamů, tvorbu fotodokumentace, export dat, měření vzdáleností, 3D modelování.

Letový systém

Kvadrokoptéra, průměr UAV < 400 mm, 4x bezkartáčový elektrický motor, vrtule 5 palců, váha vystrojeného UAV včetně AKU je 700g, letový čas do 10 min, stoupání 1,5 m/s (2,5 m/s v režimu vyšší rychlost), letová rychlost 3 m/s (7 m/s v režimu vyšší rychlost), schopnost letu do rychlosti větru 5 m/s, senzory (IMU, magnetometr, barometr), kontrukce (carbonové vlákno, vysokokvalitní termoplasty, slitina hořčíku, hliník letecké třídy), provozní teplota (0 – 50 °C)

Přenosové systémy

Digitální, obousměrná komunikace na 2,4 Ghz (DJI Lightbridge 2), dosah přes 2 Km (přímá viditelnost). Video v reálném čase, telemtrie, palubní údaje, ovládání palubní výstroje. Elios kopkit (tablet s Android, připojený k DJI Lightbridge 2)

Palubní platforma

Antivibrační, úhel náklonu dolů -60°, úhel náklonu nahoru +65°. Nesená výstroj FHD kamera (1920 x 1080 px, 30fps, záznam na palubě, horizontální viditelné pole 130°, vertikální 75° s využitím náklonu platformy pak celkově 215°), Termální kamera Flir (rozlišení 160 x 120 px, 9fps, záznam na palubě, horizontální viditelné pole 56°, vertikální 42° + náklon paltformy), LED přísvitový systém řízený pilotem, nebo operátorem

Palubní elektronika

Autopilot, palubní systém, kontrola motorů, systém pro termální kameru.

Napájecí systém UAV

LiPo, 3S, 2800mAh, 33.08 Wh, nabíjecí čas < 1 h.

Range Extender

Část inspekčních letů probíhá v prostorech, kde jsou velmi nepříznivé podmínky pro šíření signálu mezi UAV a řídící stanicí pilota/operátora. Pro zlepšení podmínek je k dispozici radio extender, který se připojí k RC pilota a druhá strana s vysílačem/přijímačem se spouští/umísťuje do prostor, které je potřeba signálem pokrýt. Extender je totožný pro Elios 1 i Elios 2.