Flyability ELIOS 2

Druhá generace antikolizního dronu určeného pro lety uvnitř budov, technologických celků, nebo tam, kde hrozí srážka letícího dronu s kontrolovaným objektem (mosty, konstrukce, stožáry). Speciální antikolizní systém (ochranný rám) dokáže odolat srážce až do rychlosti 4 m/s. Dron je vybaven 4k Ultra HD kameru, termokameru FLIR a LED přísvitem s výkonem 10k lumenů. Nově řešená stabilizace, držení vzdálenosti a inspekční SW speciálně pro tento model.

Produktová brožura PDF

Oficiální video výrobce

Mám zájem o koupi UAV

Letové režimy

Optical, Attitude, Sport mode. Automatické přistání při nízkém napětí, nebo ztrátě signálu RC. Systém Distance lock

Ovladač

DJI Lightbridge 2, váha 810 g, výstupní porty HDMI, SDI, USB). Ovládání nesené výstroje a UAV. Lze rozšířit o druhý ovladač pro operátora.

Flyability inspektor

Aplikace (WIN 7,8,10 32 a 64bit) pro zpracování palubních záznamů, tvorbu fotodokumentace, export dat, měření vzdáleností, 3D modelování.

Letový systém

Kvadrokoptéra, průměr UAV < 400 mm, 4x bezkartáčový elektrický motor, vrtule 5 palců, váha < 1450 g., provozní režim 0 - 50° C, maximální rychlost v módu OPTI 1,3 m/s, ATTI 4m/s, SPORT 6,5 m/s, odolnost proti větru v režimu OPTI 3 m/s, v režimu SPORT 5 m/s

Přenosové systémy

Digitální, obousměrná komunikace na 2,4 Ghz (DJI Lightbridge 2), dosah přes 2 Km (přímá viditelnost). Video v reálném čase, telemtrie, palubní údaje, ovládání palubní výstroje. Elios kopkit (tablet s Android, připojený k DJI Lightbridge 2)

Palubní platforma

Antivibrační, úhel náklonu dolů -90°, úhel náklonu nahoru +90°. Nesená výstroj 4k UHD kamera (3840 x 2160 px, 30 fps, horizontální viditelné pole 114°, vertikální 130°), termální kamera SEPTON 3.5 Flir (rozlišení 160 x 120 px, 9fps), záznam na palubě 128 GB, LED přísvitový systém (10k lumenů)

Palubní elektronika

IMU, magnetometr, barometr, 7 senzorových jednotek. Systém je vybaven GPS free stabilizací a držením vzdálenosti.

Napájecí systém UAV

LiPo, 5S, 5200mAh, 98,8 Wh, nabíjecí čas < 1,5 h.

Range Extender

Část inspekčních letů probíhá v prostorech, kde jsou velmi nepříznivé podmínky pro šíření signálu mezi UAV a řídící stanicí pilota/operátora. Pro zlepšení podmínek je k dispozici radio extender, který se připojí k RC pilota a druhá strana s vysílačem/přijímačem se spouští/umísťuje do prostor, které je potřeba signálem pokrýt. Extender je totožný pro Elios 1 i Elios 2.